Sabotin 02 06 2019 (07.06.2019)

Spomladanski vzrejni pregled

Datum in čas objave:     02.03.2016 23:55

DRŽAVNA VZREJNA KOMISIJA

ZA BERNSKE PLANŠARSKE PSE

vabi na

OCENJEVANJE ZUNANJOSTI IN VZREJNI PREGLED,

ki bo, v skladu z določili Vzrejnega pravilnika za bernskega planšarskega psa, v nedeljo, 20.marca 2016 od 10. do 13. ure na vadišču ŠKD Krim  v Lj.Sneberju ( www.kd-krim.si ).

Vsi psi morajo imeti veljaven potni list, lastniki pa člansko izkaznico kinološkega društva ali kluba KZS, z nalepko 2016. V nasprotnem primeru se bodo storitve obračunale kot za nečlane, to je 100 % višje.

I/ za ocenjevanje zunanjosti (starost najmanj 9 mesecev) potrebujete:

-        originalni rodovnik,

-        za pse, ki so pripeljani iz tujine izvozni rodovnik, z vpisom v Slovensko rodovno knjigo.

II/ za prvi vzrejni pregled (starost najmanj 15 mesecev) potrebujete:

-        originalni rodovnik in fotokopijo, za uvoženega psa pa izvozni rodovnik in fotokopijo (export pedigree), z vpisom v Slovensko rodovno knjigo,

-        izvide kolčnega sklepa, komolcev in ramenskega sklepa (original in fotokopija); rentgensko slikanje se po dopolnjenih 14 mesecih starosti lahko opravi pri veterinarski ustanovi, ki ima za to koncesijo,

-        oceno zunanjosti s prireditve v Sloveniji (original in fotokopijo); oceno lahko pridobite tudi na dan vzrejnega pregleda.

III/ za podaljšanje vzrejnega dovoljenja:

-        vzrejno dovolilnico oz. vzrejno knjižico pošljite na spodaj navedeni naslov; v izjemnih primerih lahko vzrejna komisija zahteva od lastnika, da psico / psa ponovno privede na pregled;

-        fotokopijo veljavne članske izkaznice.

Prosimo, da ne pošiljate poleg knjižice in članske izkaznice nobenih dodatnih potrdil, saj jih vse že imamo.

Prosimo vas, da se na oceno zunanjosti in/ali vzrejni pregled prijavite z navadno in ne priporočeno pošto

do 16.03. na naslov:

Jelka SIMČIČ, Litijska 12, 1000 Ljubljana

ali pa bpp@gmail.com

Prijavi obvezno priložite fotokopijo rodovnika psa / psice in navedite svojo telefonsko številko ali spletni naslov.

Jelka Simčič

predsednica DVK za BPP