Nova izdaja almanaha o BPP

Datum in čas objave:     12.02.2017 14:28

Posredujemo vam sporočilo Darje Kožamelj, slovenske vzrediteljice BPP v upanju, da se boste odzvali njenemu vabilu oz. morda naročili zanimivo in bogato opremljeno knjigo - almanah, ki ga predstavlja v nadaljevanju.

Pozdravljeni,

V prepričanju, da ste mnogi izmed vas že seznanjeni s prvo izdajo Bernskega almanaha oz knjige, ki je izšla v letu 2015 z naslovom The World of Bernese Mountain dogs 2011, 2012 and 2013, pod okriljem urednice Mrs.Satu Yla-Mannonen (Finska) ter uredništva BB Press iz Nizozemske, vas z veseljem obveščamo, da je v nastajanju nova knjiga The World of Bernese Mountain dogs 2014, 2015 and 2016, tokrat pod okriljem urednice  Mrs. Helen Davenport Willis iz Velike Britanije (UK). Knjiga bo izšla v mesecu novembru 2017 in je namenjena prav vsem ljubiteljem, vzrediteljem, sodnikom, klubom in lastnikom bernskih planšarskih psov.

V prvi knjigi je sodelovalo več kot 20 držav iz celega sveta, vendar pa žal Slovenija in naši bernski prvaki iz let 2011 - 2015 niso bili predstavljeni.

Verjamem, da si vsak izmed vas želi videti svojega prvaka kot del tako prestižne in za nadaljno vzrejo zelo pomembne knjige - SEDAJ imate možnost ???? !

V nadaljevanju Vam posredujem pogoje sodelovanja:

- sodelujejo lahko vsi bernski planšarski psi, ki so v letih 2014, 2015 ali 2016 osvojili naslov CH-SLO ( ali katere koli druge države ) in so registrirani v Republiki  Sloveniji

- prvaki mladih (CHJ-SLO) ter prvaki veteranov žal ne sodelujejo

V priponki si lahko preberete vse in še več o prihajajoči novi knjigi The  World Of Bernese Mountains Dogs 2014, 2015 and 2016. (letak)

Moj Berni je prvak, kaj moram narediti ?

- pošljite njegovo kopijo rodovnika oz. prepišite tri generacije iz rodovnika (samo imena )

- priložite kopijo prvaštva oz. prvaštev

- pripišite rezultate HD, ED ter OCD

- pripišite vzreditelja ter lastnika prvaka

in najbolj pomembno - dodajte njegovo fotografijo.

- vse potrebne podatke in dokumente pošljite na e-mail naslov: fromorsinasland@gmail.net

Fotografija mora biti ustrezne velikosti in kvalitete ( več o fotografiji si preberite v priloženi prilogi ). Zelo zaželjeno je, da na sliki pes stoji v razstavni pozi.

Zelo pomembno: na psu ne sme biti vaše roke ali katerega koli drugega dela telesa!

Kot prilogo sem dodala vzorec iz prve knjige, da si boste lažje prestavljali, kaj od nas pričakujejo :)

vzorec 1, vzorec 2, vzorec 3

Moj Berni ni prvak, lahko vseeno sodelujem ?

Bernski planšarski psi so po naravi delovni psi, zato lahko sodelujete tudi vsi ostali, katerih psi so delovno zagnani (terapevtski psi, vleka vozičkov, agillity ....) , vendar le s svojimi fotografijami. Mogoče uredništvo izbere prav vašo.

Za vse pa veljajo enaki pogoji glede fotografij .

Pozor: v kolikor fotografije ne bodo ustrezale (po velikosti, kvaliteti) uredništvu, jih to ne bo objavilo !

Kaj pa če nimam ustrezne fotografije ???? ?

Ne skrbite! Tudi na to smo pomislili ????.

Ker  nismo vsi taki fotografi, kot bi si želeli, pa vendar bi si vsak izmed nas želel  imeti vsaj eno profesionalno fotografijo naših lepotcev (ne samo za sodelovanje pri knjigi), vam omogočamo, da za fotografije poskrbimo mi. K sodelovanju se je prijazno odzvala Nina Bešter, vzrediteljica bernskih planšarskih psov ter fotografinja.

Za objavo v knjigi bi bilo zelo dobrodošlo, da bi bile slike vseh sodelujočih enake in kvalitetne.

Vsi, ki bi želeli sodelovati v knjigi ali samo imeti lepo sliko svojega psa, pišite na email naslov: nina.bester@gmail.com.

Z Nino se boste dogovorili o morebitni lokaciji, datumu (v mesecu februarju oz. do 10.marca ) in  vse, kar potrebujete, je vaš lepotec, malo časa in dobre volje.  ????

Želim oddati oglas za svojo psarno ?

Kot sem že omenila, je v prvi knjigi sodelovalo več kot 20 držav iz celega sveta. V uredništvu BBPress pričakujejo v novi knjigi, ki bo izšla novembra 2017, sodelovanje več kot 35-tih držav. Izkoristite odlično priložnost in oddajte oglas za vašo psarno, sodelujte in spoznavajte druge vzreditelje po svetu... naj svet izve tudi za VAS in NAS, pa čeprav smo samo mala pikica na zemljevidu.

Navodila za oddajo oglasa ter cenik oglaševanja si lahko ogledate v priponki.

Kje lahko naročim oz. kupim knjigo ?

The World of Bernese Mountains Dogs 2013 - 2016  bo izšla predvidoma v mesecu novembru 2017.

cena knjige - DO izzida (prednaročila) je 52,50 eur

cena knjige -  PO izzidu bo 62,50 eur

Naročilo lahko oddate na e-mail naslov : fromorsinasland@gmail.com

Roki za sodelovanje:

zadnji rok za oddajo celotne dokumentacije vašega prvaka: 10. marec 2017

zadnji rok za oddajo članka                                                               1. maj 2017

vaš oglas lahko oddate                                                                       aprila, maja in junija  2017

Verjamem, da bo drugi almanah oz. knjiga The World of Bernese Mountains Dogs 2013 - 2016 še veliko boljša od svoje prve sestrice, več informacij, več sodelujočih držav, več vzrediteljev in njihovih lepotcev... skratka, ne zamudite ene najpomembnejših knjig, tudi za vzrejo, najlepše pasme na svetu - bernskega planšarskega psa.

V upanju da bomo našo malo Slovenijo in naše lepotce predstavili svetu v najlepši luči, se prav vsem se že v naprej zahvaljujem za sodelovanje !

V kolikor bi imeli še kakšno vprašanje, mi, prosim, pišite na že omenjeni e-mail naslov fromorsinasland@gmail.com.

Lep pozdrav!

Darja Kožamelj