Sabotin 02 06 2019 (07.06.2019)

SPOMLADANSKI VZREJNI PREGLED

Datum in čas objave:     15.02.2017 22:16

DRŽAVNA VZREJNA KOMISIJA ZA BERNSKE PLANŠARSKE PSE NAJAVLJA

OCENJEVANJE ZUNANJOSTI IN VZREJNI PREGLED,

ki bo v skladu z določili Vzrejnega pravilnika za bernskega planšarskega psa

v nedeljo, 26. marca 2017 od 10. do 13. ure na vadišču ŠKD Krim - Lj.Sneberje ( www.kd-krim.si ).

Vsi psi morajo imeti veljaven potni list, lastniki pa člansko izkaznico kinološkega društva ali kluba KZS, z nalepko za 2017. V nasprotnem primeru se bodo storitve obračunale kot za nečlane, to je 100 % višje.

I/ za ocenjevanje zunanjosti  ( starost najmanj 9 mesecev ) potrebujete:

-        originalni rodovnik,

-        za pse, ki so pripeljani iz tujine izvozni rodovnik, z vpisom v Slovensko rodovno knjigo.

II/ za prvi vzrejni pregled ( starost najmanj 15 mesecev ) potrebujete:

-        originalni rodovnik in fotokopijo, za uvoženega psa pa izvozni rodovnik in fotokopijo (export pedigree) z vpisom v Slovensko rodovno knjigo,

-        izvide kolčnega sklepa, komolcev in ramenskega sklepa ( original in fotokopija ); rentgensko slikanje se po dopolnjenih 14 mesecih starosti lahko opravi pri veterinarski ustanovi, ki ima za to koncesijo,

-        oceno zunanjosti s prireditve v Sloveniji ( original in fotokopijo ); oceno lahko pridobite tudi na dan vzrejnega pregleda.

III/ za podaljšanje vzrejnega dovoljenja:    ( prosimo, da pošiljate le knjižico in fotokopijo članske izkaznice )

-        vzrejno knjižico pošljite na spodaj navedeni naslov; v izjemnih primerih lahko vzrejna komisija zahteva od  lastnika, da psico / psa ponovno privede na pregled,

-        fotokopijo veljavne članske izkaznice.

Na oceno zunanjosti in/ali vzrejni pregled vas prosimo, da se prijavite z navadno (  ne priporočeno! ) pošto do 22.03. na naslov: Jelka SIMČIČ, Litijska 12, 1000 Ljubljana ali na e-mail: bpp.slo@gmail.com.

Prijavi obvezno priložite fotokopijo rodovnika psa / psice in navedite svojo telefonsko številko ali elektronski naslov.

Jelka Simčič, predsednica DVK za BPP

V kolikor potrebujete člansko nalepko, lahko članarino za leto 2017 plačate še pred sklepom skupščine o višini članarine v enakem znesku kot lansko leto, t.j. 25,00 EUR.  Nalepko boste prejeli po pošti.

Mojca Sajovic, predsednica SKBPP