Vabilo na spomladanski vzrejni pregled

Datum in čas objave:     07.03.2018 15:02

Z državne vzrejne komsije za BPP sporočajo:

DRŽAVNA VZREJNA KOMISIJA

ZA BERNSKE PLANŠARSKE PSE

vabi na

OCENJEVANJE ZUNANJOSTI IN VZREJNI PREGLED,

ki bo, v skladu z določili Vzrejnega pravilnika za bernskega planšarskega psa, v nedeljo, 25. marca 2018 od 10. do 13. ure na vadišču ŠKD Krim  v Lj. Sneberju (www.kd-krim.si).

Vsi psi morajo imeti veljaven potni list, lastniki pa člansko izkaznico kinološkega društva ali kluba KZS, z nalepko 2018. V nasprotnem primeru se bodo storitve obračunale kot za nečlane, to je 100 % višje.

I/ za ocenjevanje zunanjosti (starost najmanj 9 mesecev) potrebujete:

-    originalni rodovnik in fotokopijo,

-    za pse, ki so pripeljani iz tujine izvozni rodovnik in fotokopijo, z vpisom v Slovensko rodovno knjigo.

II/ za vzrejni pregled (starost najmanj 15 mesecev) potrebujete:

-    originalni rodovnik in fotokopijo, za uvoženega psa pa izvozni rodovnik in fotokopijo (export pedigree), z vpisom v Slovensko rodovno knjigo,

-    potrdilo o izdelanem DNA profilu (fotokopijo),

-    izvide kolčnega sklepa, komolcev in ramenskega sklepa (original in fotokopija); rentgensko slikanje po dopolnjenih 14 mesecih starosti lahko opravite pri veterinarski ustanovi, ki ima za to koncesijo (seznam le-teh za Slovenijo je objavljen na spletni strani KZS),

-    oceno zunanjosti s prireditve v Sloveniji (original in fotokopijo); oceno lahko pridobite tudi na dan vzrejnega pregleda.

III/ podaljšanje vzrejnih dovoljenj:

Komisija za strokovna vprašanja KZS je sprejela nove sklepe, ki veljajo od 1.1.2018 dalje; podaljšanje vzrejnih dovoljenj po pošti ni več dovoljeno – gl. aktualne informacije, ki so objavljene na spletni strani KZS – http://www.kinoloska.si/KSV KZS.

Vse lastnike samcev in samic, ki bi želeli trajno podaljšati vzrejno dovoljenje obveščamo, da morajo svojega samca / svojo samico privesti na vzrejni pregled; s seboj morajo prinesti:

-    vzrejno knjižico oz. vzrejno dovoljenje,

-    potrdilo o izdelanem DNA profilu (fotokopijo).

Prosimo vas, da se na oceno zunanjosti in / ali vzrejni pregled prijavite z navadno in ne priporočeno pošto do 20.03. na naslov:

Jelka SIMČIČ, Litijska 12, 1000 Ljubljana

ali pa bpp.slo@gmail.com

Vsem, ki se boste prijavili na našo prireditev, bomo podrobna navodila poslali po prejemu prijave. Prijavi obvezno priložite fotokopijo rodovnika psa / psice in navedite svojo telefonsko številko ali spletni naslov.

Jelka Simčič

predsednica DVK za BPP

Ponovno pripominjamo, da se lahko zaradi uveljavljanja popustov pri KZS včlanite v Kilinološko društvo Grosuplje. Članarina znaša 20, 00 €, vpis je mogoče preko spletne strani https://www.kd-grosuplje.si/, kjer najdete tudi podatke za plačilo članarine. Izkaznico dobite v nekaj dneh!

Mojca Sajovic, urednica spletnih strani MOJ BERNI