Miklavževanje Seča 2018 (01.12.2018)

Vabilo na jesenski vzrejni pregled

Datum in čas objave:     10.09.2018 22:22

DRŽAVNA VZREJNA KOMISIJA ZA BERNSKE PLANŠARSKE PSE

vabi na

OCENJEVANJE ZUNANJOSTI IN VZREJNI PREGLED,

ki bo, v skladu z določili novega Vzrejnega pravilnika za bernskega planšarskega psa, v nedeljo, 30. septembra 2018 od 10. do 13. ure na vadišču ŠKD Krim  v Lj. Sneberju (www.kd-krim.si).

Vsi psi morajo imeti veljaven potni list, lastniki pa člansko izkaznico kinološkega društva ali kluba KZS, z nalepko 2018. V nasprotnem primeru se bodo storitve obračunale kot za nečlane, to je 100 % višje.

I/ za ocenjevanje zunanjosti (starost najmanj 9 mesecev) potrebujete:

-  originalni rodovnik in fotokopijo,

-  za pse, ki so pripeljani iz tujine, izvozni rodovnik in fotokopijo, z vpisom v Slovensko rodovno knjigo.

II/ za vzrejni pregled (starost najmanj  psi – 14 / psice 20. mesecev) potrebujete:

-    originalni rodovnik in fotokopijo, za uvoženega psa pa izvozni rodovnik in fotokopijo (export pedigree), z vpisom v Slovensko rodovno knjigo,

-  potrdilo o izdelanem DNA profilu (fotokopijo),

-  izvide kolčnega sklepa in komolcev  (original in fotokopija); rentgensko slikanje po dopolnjenih 14 mesecih starosti lahko opravite pri veterinarski ustanovi, ki ima za to koncesijo (seznam le-teh za Slovenijo je objavljen na spletni strani KZS),

- oceno zunanjosti s prireditve v Sloveniji (original in fotokopijo); oceno lahko pridobite tudi na dan vzrejnega pregleda.

III/ podaljšanje vzrejnih dovoljenj:

Komisija za strokovna vprašanja KZS je sprejela nove sklepe, ki veljajo od 1.1.2018 dalje; podaljšanje vzrejnih dovoljenj po pošti ni več dovoljeno – gl. aktualne informacije, ki so objavljene na spletni strani KZS – http://www.kinoloska.si/KSV KZS.

Vse lastnike samcev in samic, ki bi želeli trajno podaljšati vzrejno dovoljenje, obveščamo, da morajo svojega samca / svojo samico privesti na vzrejni pregled; s seboj morajo prinesti:

-    vzrejno knjižico oz. vzrejno dovoljenje,

-    potrdilo o izdelanem DNA profilu (fotokopijo).

Prosimo vas, da se na oceno zunanjosti in / ali vzrejni pregled prijavite z navadno in ne priporočeno pošto do 27.09. na naslov:

Jelka SIMČIČ, Litijska 12, 1000 Ljubljana ali pa bpp.slo@gmail.com

Vsem, ki se boste prijavili na našo prireditev, bomo podrobna navodila poslali po prejemu prijave. Prijavi obvezno priložite fotokopijo rodovnika psa / psice in navedite svojo telefonsko številko ali spletni naslov.

Brez vseh zahtevanih izvidov se na vzrejni pregled ne morete prijaviti.

Jelka Simčič

predsednica DVK za BPP