Miklavževanje Seča 2018 (01.12.2018)

Testiranje za terapevtske pse

Datum in čas objave:     08.12.2018 13:28

Vsako leto Slovensko društvo za terapijo s pomočjo psov TAČKE POMAGAČKE prične svoje delo s testiranjem novih terapevtskih parov. Psi opravijo testiranje pred kinologi iz društva, njihovi lastniki - vodniki pa pred strokovno komisijo.

Ste že kdaj razmišljali, da bi s svojim bernijem stopili na to sicer zahtevno, a izpolnjujočo pot? Da bi se pridružli veliki družini prostovoljcev (približno 70 terapevtskih parov deluje v okviru društva) Tačk pomagačk in puščali sledi...? Povpraševanje po delu terapevtskih psov vsako leto narašča. V letu 2017 so Tačke, t.j. 68 terapevtskih parov, opravile 2915 prostovoljskih ur brez upoštevanja časa, ki ga potrebujemo za pripravo, ureditev psov, pot ipd. Delo Tačk veliko zahteva, a še več da, zato nas je vsako leto več.

Testiranje bo v drugi polovici januarja, o pogojih in prijavah pa preberite TUKAJ!

Pridružite se nam, saj so berniji idealni terapevtski psi in imajo brez dvoma dar, ki ga je treba deliti....

Mojca Sajovic, urednica spletnih strani MOJ BERNI