Spomladanski vzrejni pregled

ZA BERNSKE PLANŠARSKE PSE

vabi na

OCENJEVANJE ZUNANJOSTI IN VZREJNI PREGLED,

ki bo, v skladu z določili Vzrejnega pravilnika za bernskega planšarskega psa, v nedeljo, 24. marca 2019 od 10. do 13. ure v Športnem parku Kodeljevo v Ljubljani.

Vsi psi morajo imeti veljaven potni list, lastniki pa člansko izkaznico kinološkega društva ali kluba KZS, z nalepko za l.2019. V nasprotnem primeru se bodo storitve obračunale kot za nečlane, to je 100 % višje.

I/ za ocenjevanje zunanjosti (starost najmanj 9 mesecev) potrebujete:

-    originalni rodovnik in fotokopijo,

-    za pse, ki so pripeljani iz tujine izvozni rodovnik in fotokopijo, z vpisom v Slovensko rodovno knjigo.

II/ za vzrejni pregled (starost najmanj: psi – 14 / psice 20. mesecev) potrebujete:

-    originalni rodovnik in fotokopijo, za uvoženega psa pa izvozni rodovnik in fotokopijo (export pedigree), z vpisom v Slovensko rodovno knjigo,

-    potrdilo o izdelanem DNA profilu (fotokopijo),

-    izvide kolčnega sklepa in komolcev  (original in fotokopija); rentgensko slikanje po dopolnjenih 14 mesecih starosti lahko opravite pri veterinarski ustanovi, ki ima za to koncesijo.

III/ podaljšanje vzrejnih dovoljenj:

Komisija za strokovna vprašanja KZS je sprejela nove sklepe, ki veljajo od 1.1.2018 dalje; podaljšanje vzrejnih dovoljenj po pošti ni več dovoljeno – gl. aktualne informacije, ki so objavljene na spletni strani KZS – http://www.kinoloska.si/KSV KZS.

Vse lastnike samcev in samic, ki bi želeli podaljšati vzrejno dovoljenje obveščamo, da morajo svojega samca / svojo samico privesti na vzrejni pregled; s seboj morajo prinesti:

-    vzrejno knjižico oz. vzrejno dovoljenje,

-    potrdilo o izdelanem DNA profilu (fotokopijo).

Prosimo vas, da se na oceno zunanjosti in / ali vzrejni pregled prijavite z navadno in NE priporočeno pošto do 20.03. na naslov:

Jelka SIMČIČ, Litijska 12, 1000 Ljubljana

ali pa bpp.slo@gmail.com

Vsem, ki se boste prijavili na našo prireditev, bomo podrobna navodila poslali po prejemu prijave. Prijavi obvezno priložite fotokopijo rodovnika psa / psice in navedite svojo telefonsko številko ali spletni naslov. Vse ostale izvide boste prinesli s seboj – ne rabite jih pošiljati!!

Brez vseh zahtevanih izvidov in DNA analize se na vzrejni pregled ne morete prijaviti.

Jelka Simčič

predsednica DVK za BPP