Dolenjske Toplice jesen 2019 (16.09.2019)

Vabilo na VP - ponovno

Datum in čas objave:     06.09.2019 06:38

Ker je v objavi v reviji Kinolog prišlo do napake, vam ponovno pošiljamo popravljen razpis - vabilo na jesenski vzrejni pregled za bernske planšarske pse. Napačno in v neskladju z vzrejnim pravilnikom je bila namreč navedena minimalna starost za psice.

DRŽAVNA VZREJNA KOMISIJA

ZA BERNSKE PLANŠARSKE PSE

vabi na

OCENJEVANJE ZUNANJOSTI IN VZREJNI PREGLED,

ki bo v skladu z določili Vzrejnega pravilnika za bernskega planšarskega psa, v nedeljo, 29. septembra 2019 od 10. ure dalje v Športnem parku Kodeljevo v Ljubljani.

Vsi psi morajo imeti veljaven potni list, lastniki pa člansko izkaznico kinološkega društva ali kluba KZS, z nalepko za l.2019. V nasprotnem primeru se bodo storitve obračunale kot za nečlane, to je 100 % višje.

I/ za ocenjevanje zunanjosti (starost najmanj 9 mesecev) potrebujete:

-    originalni rodovnik in fotokopijo,

-    za pse, ki so pripeljani iz tujine pa izvozni rodovnik in fotokopijo, z vpisom v Slovensko rodovno knjigo.

II/ za vzrejni pregled (starost najmanj: psi 14 / psice 18 mesecev) potrebujete:

-    originalni rodovnik in fotokopijo, za uvoženega psa pa izvozni rodovnik in fotokopijo (export pedigree) z vpisom v Slovensko rodovno knjigo,

-    potrdilo o izdelanem DNA profilu (fotokopijo),

-    izvide kolčnega sklepa in komolcev  (original in fotokopija); rentgensko slikanje po dopolnjenih 14 mesecih starosti lahko opravite pri veterinarski ustanovi, ki ima za to koncesijo.

III/ podaljšanje vzrejnih dovoljenj:

Vse lastnike psov in psic, ki bi želeli podaljšati vzrejno dovoljenje obveščamo, da morajo svojega psa / psico privesti na vzrejni pregled; podaljšanje po pošti ni več dovoljeno. S seboj morajo prinesti:

-    vzrejno knjižico oz. vzrejno dovoljenje,

-    potrdilo o izdelanem DNA profilu (fotokopijo).

Prosimo vas, da se na oceno zunanjosti in / ali vzrejni pregled prijavite z navadno in NE priporočeno pošto do 25.09. na naslov:

Jelka SIMČIČ, Litijska c.12, 1000 Ljubljana

ali pa bpp.slo@gmail.com

Vsem, ki se boste prijavili na našo prireditev, bomo podrobna navodila poslali po prejemu prijave. Prijavi obvezno priložite fotokopijo rodovnika psa / psice in navedite svojo telefonsko številko ali spletni naslov. Vse ostale izvide boste prinesli s seboj – ne rabite jih pošiljati!!

Brez vseh zahtevanih izvidov in DNA se na vzrejni pregled ne morete prijaviti.

Jelka Simčič

predsednica DVK za BPP