Spomladanski vzrejni pregled

ZA BERNSKE PLANŠARSKE PSE

vabi na

OCENJEVANJE ZUNANJOSTI IN SPOMLADANSKI VZREJNI PREGLED,

ki bo v skladu z določili Vzrejnega pravilnika za bernskega planšarskega psa, v soboto, 31. marca 2012, od 10. do 14. ure v Ložnici pri Žalcu, potekalo na vadišču Kinološkega društva Pluton ( lokacijo si lahko ogledate na www.kd-pluton.si ).

Vsi privedeni psi / psice morajo imeti veljavno knjižico o cepljenju – potni list ter člansko izkaznico enega izmed kinoloških društev ali pasemskih klubov, priznanih od KZS, z veljavno nalepko za tekoče leto.V nasprotnem primeru se bodo storitve obračunale kot za nečlane, to je 100 % višje.

I/ za ocenjevanje zunanjosti (starost najmanj 9 mesecev) potrebujete:

-        originalni rodovnik,

-        za pse, ki so pripeljani iz tujine, izvozni rodovnik, z vpisom v Slovensko rodovno knjigo.

II/ za prvi vzrejni pregled (starost najmanj 15 mesecev) potrebujete:

-        originalni rodovnik; za uvoženega psa pa izvozni rodovnik (export pedigree) z vpisom v Slovensko rodovno knjigo,

-        izvide kolčnega sklepa, komolcev in ramenskega sklepa (original in fotokopija); rentgensko slikanje se po dopolnjenih 14 mesecih starosti lahko opravi pri veterinarski ustanovi, ki ima za to licenco,

-        oceno zunanjosti s prireditve v Sloveniji (original in fotokopijo); oceno lahko pridobite tudi na dan vzrejnega pregleda.

III/ za podaljšanje vzrejnega dovoljenja:

-        vzrejno dovolilnico oz. vzrejno knjižico pošljite na spodaj navedeni naslov; v izjemnih primerih lahko vzrejna komisija zahteva od lastnika, da psico / psa ponovno privede na pregled;

-        fotokopijo veljavne članske izkaznice.

Prosimo vas, da se na oceno zunanjosti ter prvi vzrejni pregled do 27. marca 2012 prijavite na naslov:

Jelka SIMČIČ, Litijska 12, 1000 Ljubljana

Prijavi obvezno priložite fotokopijo rodovnika psa / psice in navedite svojo telefonsko številko ali spletni naslov.

Na vzrejnem listu, ki ga najdete TUKAJ, izpolnite podatke o vašem psu/psici ter vaše osebne podatke. Izpolnjenemu obrazcu priložite fotokopijo rodovnika, članske izkaznice društva/kluba, ki je član KZS, ter fotokopije morebitne zdravstvene dokumentacije, ki je potrebna za pristop na vzrejni pregled.

Obrazec je veljaven kot potrditev opravljenega vzrejnega pregleda, ko je podpisan s strani sodnika in predsednika vzrejne komisije.