Sabotin 02 06 2019 (07.06.2019)

Vabilo na jesenski piknik

Datum in čas objave:     13.09.2012 22:57

Ob izteku poletja vas prijazno vabimo na tradicionalni

JESENSKI KLUBSKI PIKNIK,

ki ste ga zagotovo že težko čakali. Piknik bo

v soboto, 6. oktobra 2012 od 11. ure dalje

na prireditvenem prostoru pod mostom v Ljubnem ob Savinji. Pot bo označena.

Vaš prihod pričakujemo med 11. in 11.30, ko bo sledil pozdrav gospoda Franja Naraločnika, župana Ljubnega, in njegove bernke, nato pa nam bodo postregli malico, odlično »enolončnico po županovo«. Da bomo želodčke pripravili na kosilo, se bomo sprehodili po desnem bregu Savinje mimo smučarskih skakalnic do ribnikov, kjer nam bodo v Ribiškem domu pripravili pravkar ulovljene postrvi s krompirjevo solato (»postrv po bernsko«). Za tiste, ki ribe raje vidite plavati v vodi, bo na voljo »dunajski po bernsko«, na to pa morate opozoriti že ob prijavi!!!!!

Po kosilu se bomo po bližnjici vrnili na prireditveni prostor, od koder je le streljaj do zanimivega muzeja, kjer je na ogled znamenita flosarska zbirka. Obisk muzeja, na katerega nas vabi gospod župan, bo možen v dveh skupinah.

Cena za malico in kosilo je 10 € za osebo, pijača pa bo na voljo po sindikalnih cenah.

Prijave pričakujemo na telefonskih številkah: 041 63 16 16 (Mojca) in 041 36 57 48 (Nina) ali po e-pošti na naslovu bernski.klub@gmail.com (ne pozabite: postrv ali dunajski zrezek???) do ponedeljka, 1. oktobra.

Nasvidenje v Ljubnem!

za UO SKBPP Mojca Sajovic, predsednica

Dostop: V Ljubno vodi več poti: iz Ljubljane preko Vodic, Kamnika in Gornjega Grada (60 km); po avtocesti Ljubljana - Celje preko Vranskega (73 km) ali izvoz Šentrupert preko Braslovč, smer Letuš, Mozirje, Radmirje, Ljubno.

LJUBNO je gručasta vas v Zgornji Savinjski dolini s 115 prebivalci. Nastalo je ob sotočju Ljubnice in Savinje, ki tu prehaja iz tesne v širšo predalpsko dolino. V času splavarstva ( od konca 16. stol. do sredine 20. stol. ) je imelo pomembno vlogo pri plavljenju lesa. Po Savinji splavljeno hlodovino so tu zbili v splave in splavljali dalje, vse do Donave. Katastrofalna poplava 1. 11. 1990 je kraj hudo prizadela. Ljubno se prvič omenja 1247. Zaradi pomembne gospodarske in prometne veljave je postal že pred 1424 trg s pravico do dveh sejmov na leto. V starejšem delu naselja, kjer stoji župnijska cerkev sv. Elizabete, se je izoblikoval trg.