Miklavževanje Seča 2018 (01.12.2018)

Na jesenski klubski piknik tokrat v Prekmurje

Datum in čas objave:     13.09.2013 22:59

Vabimo na

JESENSKI KLUBSKI PIKNIK,

ki bo v soboto, 5. oktobra 2013.

Ob 11. uri se bomo zbrali na glavnem parkirišču pred Bukovniškim jezerom (AC Murska Sobota – Lendava, izvoz št. 9 Gančani, smer Renkovci, Turnišče, Strehovci, Dobrovnik) in se po aperitivu skupaj odpeljali do bližnje gozdarske koče. Brezplačno parkirišče je zagotovljeno le za najemnike koče, zato bodite točni, ker so kazni za nepravilno parkiranje zasoljene.

Ogledali si bomo Park naravnih energij in izvir zdravilne vode sv. Vida. Park slovi po blagodejnih energetskih sevanjih na posameznih označenih energetskih točkah. Darežljiva narava je okolico Bukovniškega jezera prepojila z energijami, ki sproščajo, pomirjajo in vračajo moč. Tudi voda iz izvira sv. Vida ima energijsko moč ter zdravilne učinke pri zdravljenju vida, sluha, prebavil, živčevja in kože. Nato pa nas čaka malica – pravi prekmurski bograč. Po sprehodu okrog jezera bomo odšli k lončarju v Filovce, kjer bo možen nakup lončevine po ugodnih cenah.

Ok. 16. ure nas čaka kosilo v bližnji Bogojini na kmečkem turizmu Zverovih. Ponudili nam bodo govejo in kolinsko juho, pečena prašičja rebra, piščanca, dodole, ajdovo kašo, solato; kosilo seveda ne bo minilo brez domače gibanice. Odlično domače belo vino boste lahko odnesli domov za 2 € za liter (ne pozabite na embalažo), možen pa bo tudi nakup domačega bučnega olja po 16 €. Le streljaj stran je znamenita Plečnikova cerkev.

V neposredni bližini v Dobrovniku se nahaja tudi t.i. tropski vrt Ocean Orchids, kjer vzgojijo na leto 1,7 milijona cvetočih orhidej… Ker je v tem delu Slovenije res veliko zanimivosti, boste morda izkoristili za oglede še nedeljo. Nekaj ponudb za nočitev je v nadaljevanju.

Cena za piknik vključuje aperitiv, bograč s pijačo (vino, mineralna voda) in kosilo ter znaša 13 € na osebo.

Vaše prijave pričakujemo najpozneje do ponedeljka, 30. septembra na telefonske številke oziroma e-naslove 041 63 16 16 ali bernski.klub@gmail.com (Mojca), nina.barlic@gmail.com (Nina) ali 041 659 621 (Meta).

Nasvidenje v Prekmurju!

Za UO SKPBB Mojca Sajovic, predsednica

Nočitev v Prekmurju:

Gostilna Olimpija (Kočar Štefan), Dolga vas, Lendava – cena 11,50 €/osebo, z zajtrkom 14 €, dvo- in tro-posteljne sobe, doplačila za pse ni. Oddaljenost od Bukovniškega jezera 14,5 km. Prijave na naslovu kluba!

EKO HOSTEL – Križevci pri Ljutomeru: nočitev 36 €/ za 2 osebi, doplačila za pse ni. Info in prijave: www.eko-hostel.si.