Tone Hočevar, novinar in bernski človek, je dobitnik nagrade za življenjsko delo

Datum in čas objave:     23.11.2013 17:17

Letošnji dobitnik nagrade za življenjsko delo Društva novinarjev Slovenije je nekdanji voditelj TV-dnevnika in dolgoletni Delov dopisnik iz Rima Tone Hočevar. Hočevar je kariero začel kot vajenec v zunanjepolitičnem uredništvu Televizije Ljubljana. Nato je bil dopisnik Tanjuga iz Srednje Amerike, poročevalec za beograjski NIN ter zagrebško Areno in Vjesnik, pisec za mehiški El Dia in kostariški radio.

Konec osemdesetih se je vrnil na ljubljansko televizijo, kjer je med drugim vodil televizijski Dnevnik. Nato ga je pot vodila na Delo, kjer je bil zunanjepolitični urednik in kar šestnajst let dopisnik iz Rima. Je izvrsten poznavalec Vatikana in izjemno verodostojen analitik dogajanj za visokimi obzidji rimske kurije. Odlikujeta ga pronicljiva analiza zapletenih mednarodnih dogajanj in izboren, samosvoj, prepoznavno bogato izbrušen jezik, so zapisali člani porote.

Nagrada je Hočevarja presenetila. Povedal je, da nanjo gleda kot na veliko priznanje svojih kolegov. Težko se odloči, kateri medij, glede na to, da je delal na vseh, je najbolj "njegov". Če bi moral odločati, morda televizija in časopis. Svojim mlajšim kolegom pa sporoča, da je edina prava pot v novinarstvu pošteno delo. Ne nenehno iskanje novih afer, ampak pisati o resnici, je še povedal. (Vir: 24ur.com)

Kako zelo smo veseli, da Tone s svojim neprekosljivim načinom pisanja prispeva k bogastvu našega klubskega glasila, nas o pasmah psov poučuje v reviji Moj pes že dvajset let in nastopa tudi kot duhovit povezovalec naših prireditev!

Iskrene čestitke tudi v imenu SKBPP!

Mojca Sajovic, predsednica