Kaj počnemo

Imeti bernca pomeni tudi odgovornost in skrb,

zahteva veliko srce, nekaj znanja in tudi sreče

Veliko zanimanje za pasmo, želja po uveljavitvi sodobnih vzrejnih načel, usklajenih s spoznanji veterinarske stroke, potreba po druženju, obveščanju, promociji in širjenju verodostojnih informacij o pasmi, sodelovanju s podobnimi klubi v tujini, ... vse to je narekovalo ustanovitev lastnega kluba. Po uikinitvi kluba v februarju 2018 potrebe ostajajo, zato smo osnovali neformalno skupino MOJ BERNI s približno enakim poslanstvom, kot ga je imel klub.

Vodilo skupine MOJ BERNI je širina in odprtost, saj je v Sloveniji le malo zagretih in ambicioznih razstavljavcev, prav tako niso številni niti vzreditelji bernijev – poleg omenjenih dveh skupin skrbnikov psov naše pasme pa večino članov  skupine predstavljajo ljudje, ki »imajo svojega bernija le zase«, kljub temu in prav zato pa se radi družijo, pridejo na zanimivo predavanje, se udeležijo skupnega izleta, kratkih počitnic, si ogledajo razstavo bernskih planšarskih psov v tujini, radi preberejo novice o klubskem življenju v e-biltenu Moj berni ... ali pa si zgolj popestrijo dan s klepetom z »bernskim« prijateljem.

Večkrat letno se zgodi kaj zanimivega na  bernski sceni in tako lahko vsak najde kaj zase in za svojega kužka. Pasma pri nas postaja izrazito družinska, psi z delovnimi izpiti so bolj izjema kot pravilo, pa kljub temu namenjamo veliko pozornost vzgoji in kvalitetnemu šolanju.

Trudimo se biti vedno na razpolago za nasvete in čim bolj popoln servis vzrediteljem ter kupcem mladičev. Z udeležbo na mednarodnih simpozijih, ki jih organizira Švicarski klub za bernske planšarske pse pa tudi sorodni evropski klubi, so bili navezani dragoceni stiki s predstavniki klubov iz preko dvajsetih držav in tako pridobljena nova spoznanja predvsem na področju zdravja in preventive kroničnih ter genetsko pogojenih bolezni, ki skrajšujejo življenjsko dobo naših psov.

Vsak berni je osebnost zase, vsem pa je skupno veliko srce v tribarvnem kožuhu, zato si zaslužijo tudi skrbnike z velikim srcem. Marsičemu se je potrebno odreči, ko odpremo vrata svojega doma berniju, vendar je vse stoterno poplačano. Berni žal ni pes za vsakogar in zato je delo  skupine MOJ BERNI še toliko bolj pomembno. Veliko pozornost zato namenjamo tudi ozaveščanju novih lastnikov, svetovanju pri vzgoji, negi, vzreji in pomoči pri oddaji mladičev, ker se strinjamo s trditvijo znanega nemškega poznavalca bernijev prof.dr.Günterja, da je to poseben pes za posebne ljudi. In tisti, ki živimo z njimi, vemo, da to drži!

Zavedamo se odgovornosti do pasme, ki je izredno priljubljena, zato si močno prizadevamo, da male črne kepice dobe odgovorne lastnike, in po najboljših močeh preprečujemo zlorabe psic ter zavajanje bodočih lastnikov. Nenazadnje nas, nekdanje člane kluba zavezuje tudi kodeks, ki je naravnan v prid zaščiti pasme kot posameznega psa, mladičev pa tudi bodočih skrbnikov.

Na kontaktnih naslovih so vedno na razpolago nasveti prijaznih in zanesljivih lastnikov bernskih planšarskih psov.

Na kratko torej naša skupina MOJ BERNI:

• združuje lastnike bernskih planšarskih psov
  • svetuje pri vzgoji, negi, šolanju, vzreji in zdravstvenih težavah
  • prireja strokovna predavanja, prireditve in oglede prireditev v tujini
  • izobražuje bodoče lastnike
  • zasleduje razultate načrtne vzreje
  • pomaga poiskati odgovorne lastnike za mladiče, pa tudi za zlorabljene in zapuščene bernske planšarske pse
  • izdaja svoje e-glasilo Moj berni
  • s svojimi pogodbenimi partnerji nudi članske ugodnosti (popuste) pri nakupih blaga in veterinarskih storitvah
  • nudi novim lastnikom pomoč pri vzgoji, negi, šolanju, razstavljanju...
  • bodočim lastnikom pomaga z nasveti, ki so zbrani v "Vodniku za nakup bernskega planšarskega psa"

Če ste se razpoznali v kateri od naštetih vrstic, pokličite in se pridružite naši vse večji bernski družini!